منوی اصلی
 
تاریخ : چهارشنبه 1 آذر 1396     |     کد : 373

رئیس مرکز مطالعات، برنامه ریزی و پژوهش شهرداری : مرکز دفن مهندسی و تصفیه خانه شیرابه پسماند شهرداری تبریز در صورت تکمیل برخی ملزومات میتواند بعنوان مدرن ترین نوع خود در سطح کشور و حتی منطقه مطرح گردد

.

دکتر روشنی به همراه جمعی از کارشناسان کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر تبریز و مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند صبح دیروز از مرکز دفن فنی مهندسی و تصفیه خانه شیرابه بازدید کردند.

رییس مرکز پژوهش شهرداری تبریز: مرکز دفن مهندسی و تصفیه خانه شیرابه پسماند شهرداری تبریز در صورت تکمیل برخی ملزومات میتواند بعنوان مدرن ترین نوع خود در سطح کشور و حتی منطقه مطرح گردد.

رییس مرکز پژوهش شهرداری تبریز در بازدید از تصفیه خانه شیرابه مرکز دفن سازمان مدیریت پسماند که جزو معدود تصفیه خانه های شیرابه کشور است ضمن قدردانی از تلاشها و اقدامات ارزشمند مدیرعامل و کارکنان سازمان مدیریت پسماند بر تکمیل هر چه سریعتر ملزومات مرکز دفن مهندسی و چرخه تصفیه شیرابه و رسانیدن آن به سطح بهره برداری مورد نظر تاکید کرد.

دکتر روشنی به همراه جمعی از کارشناسان کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر تبریز و مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند صبح دیروز از مرکز دفن فنی مهندسی و تصفیه خانه شیرابه بازدید کردند.

در این بازدید دکتر روشنی بیان نمود: مرکز دفن و تصفیه خانه شیرابه سازمان مدیریت پسماند در صورت تکمیل میتواند به یکی از مدرنترین های کشور تبدیل شده و به عنوان یک الگو برای دیگر کلانشهرهای کشور نیز مورد استفاده واقع گردد.

وی افزود : تصفیه خانه شیرابه مرکز دفن تبریز در حال فعالیت بوده اما بایستی چرخه آن کامل شده و به سطح بهره برداری مورد نظز برسد و علاوه بر آن بخش مدیریت لجن نیز در تصفیه خانه اضافه گردد. تهبه و ذخیره لوازم یدکی حساس تصفیه خانه بویژه فیلترهای مدرن و یا اقدام به تولید آنها با استفاده از شرکتهای دانش بنیان توانمند داخلی نیز از تاکیدات وی بودند.

 

در این بازدید مقرر شد در اسرع وقت جلساتی برای تصمیم گیری در خصوص تکمیل ملزومات با حضور کارشناسان کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر و طراحان و سازندگان تصفیه خانه و کارشناسان سازمان مدیریت پسماند برگزار گردد.

روشنی در پایان تاکید کرد : اگر وضعیت فعلی مرکز دفن مهندسی پسماند را با وضعیت اسفناک قبلی مقایسه کنیم بیشتر پی به ارزش کارهای انجام شده خواهیم برد. همچنین اقدامات بسیار خوب و قابل توجهی در زمینه درختکاری و همچنین آبیاری قطره ای در مرکز دفن بهداشتی پسماند انجام شده است که باید در حال حاضر  همچنان به توسعه جنگلکاری و فصای سبز ادامه داد. 


مدیر سایت